Grunt w tym, by nie przekładać realizacji marzeń w nieskończoność. Jak zrealizować życiowe plany nie mając odpowiedniego budżetu? Sprawdź, jak wziąć pożyczkę przez internet i przekonaj się, czy to rozwiązanie jest dobre dla Ciebie.
Krok 1: analiza budżetu
Przed zaciągnięciem pożyczki warto rozważyć kilka kwestii. Po pierwsze: czy budżet domowy nie nadwyręży rata pożyczki? Jednym z sekretów mądrego pożyczania jest bowiem prawidłowa analiza możliwości finansowych. Niekiedy wydaje się, że 200 złotych miesięcznej raty to wcale nie tak dużo. Problem powstaje wtedy, gdy okazuje się, że takich pieniędzy w portfelu jednak nie ma. Dobrze jest zatem brać pożyczkę gotówkową wtedy, gdy ma się gwarancję wpływów.
Wskazówka: wysokość raty pożyczki można obniżyć, wydłużając harmonogram spłat. Trzeba się będzie jednak liczyć z faktem, że w takim wypadku mogą wzrosnąć koszty pożyczki, więc ostatecznie trzeba będzie oddać więcej.
Krok 2: najlepsza pożyczka gotówkowa
Szukając idealnej oferty pożyczki, najpierw trzeba znaleźć godnego zaufania pożyczkodawcę. Sprawdzonym sposobem jest weryfikacja opinii w Internecie lub wśród bliskich. Zasada jest prosta – im dłuższy staż na rynku i większe grono klientów, tym bardziej wyraźny znak, że wszystko jest tam w porządku.
Idealnie jest zawęzić grono potencjalnych pożyczkodawców do trzech zaufanych instytucji. Wtedy warto przejść do wyboru konkretnej oferty. Jak wysoka ma to być pożyczka? Jaka forma spłaty? Gdzie są najniższe całkowite koszty? Co może się stać, jeśli niezbędne okaże się przesunięcie terminu płatności? To wszystko trzeba przeanalizować.
Wskazówka: szukając najlepszej oferty łatwo pogubić się w obliczeniach, dlatego warto korzystać z porównywarek ofert online oraz wyliczeńkalkulatora pożyczek gotówkowych. Dobrze jest także zorientować się w aktualnych promocjach.
Krok 3: czytać umowę
Rankingi rankingami, ale najważniejsze jest to, co zapisano w umowie. Warto dokładnie sprawdzić, czy wszystkie zapisy są zgodne z oczekiwaniami. Każda umowa pożyczki powinna zawierać dane stron, opis i czas trwania umowy, koszty finansowania i zasady zwrotu, warunki wcześniejszej spłaty i konsekwencje nieterminowej płatności, zasady odstąpienia od umowy oraz podpisy.
Wskazówka: należy podpisywać tylko takie umowy, których zapisy są w pełni zrozumiałe. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy poprosić konsultanta o wyjaśnienie.
Krok 4: wypełnij formularz online
To standardowa procedura. Należy podać podstawowe dane personalne jak m.in. imię nazwisko, adres, numer telefonu komórkowego, numer PESEL. To wszystko. Teraz wystarczy tylko poczekać na decyzję pożyczkową. Te z reguły zapadają szybko, a pieniądze mogą zostać wpłacone na konto jeszcze tego samego dnia.
Wskazówka: przed przystąpieniem do wypełnienia wniosku online przygotuj telefon komórkowy oraz dowód osobisty. W dokumencie są niezbędne informacje, które trzeba wpisać do formularza.